GENERATION PARK

Generation Park to największy projekt firmy Skanska Property Poland w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 

 

Kompleks ma stworzyć nie tylko nowoczesną powierzchnię biurową, ale również nowe miejsce spotkań dostosowane do potrzeb różnych pokoleń. X, Y i Z to planowane nazwy budynków nawiązujące do poprzedniej, obecnej oraz przyszłej generacji które będą żyć i pracować na warszawskiej Woli.

Najwyższy budynek całego kompleksu będzie liczył 180 m. Inwestycja powstaje przy Rondzie Daszyńskiego, na rogu ul. Towarowej i ul. Łuckiej. Będzie to kolejna grupa biurowców w stolicy. Obok znajduje się już Warsaw Spire, naprzeciw natomiast rozpoczyna się realizacja Skylinera. Generation Park jest budowany w miejscu dawnej siedziby IPN.

generation-spire-poprawka-okkkk

„Wybór Warszawy na realizację tak spektakularnego projektu był naturalną decyzją. W ostatnich latach stolica Polski stała się pewnego rodzaju biurowym hubem regionu i jest jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji biurowych na kontynencie” – mówi Katarzyna Zawodna, Prezesa Skanska Commercial Development Europe.

Inwestycja przyniesie łącznie 84 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, certyfikowanej na poziomie LEED Platinum Deweloper. Wykorzystane zostaną nowoczesne rozwiązania np. system free cooling polegającej na używaniu zimnego powietrza pochodzącego z zewnątrz do chłodzenia budynków w przejściowych okresach roku lub systemy ograniczające zużycie energii o 25 %. i wody o 60 % w stosunku do norm lokalowych.

 

 

Imponujący projekt niesie także ciekawe rozwiązania zaproponowane przez dewelopera w porozumieniu z architektami budynku – „Projekt z uwagi na swoją lokalizację w najbardziej eksponowanym miejscu powstającego nowego Centrum Woli to wyjątkowe wyzwanie zarówno pod względem architektonicznym, jak również inżynierskim. Proste formy budynków i regularne podziały elewacji, wzbogacone przeszkleniami dwukondygnacyjnych skyoffice oraz wysokiej jakości detal architektoniczny z zastosowaniem nierdzewnej stali dla wykończenia elewacji świadczyć będą o wyjątkowości projektowanych budynków” – mówi Paweł Majkusiak z pracowni JEMS Architekci.

Skyoffice to dwukondygnacyjne, przeszkolone wnętrza znajdujące się na ostatnich piętrach każdego z trzech budynków. Mogą być różnie wykorzystane. Jedną z propozycji jest stworzenie wewnętrznego ogrodu. Poza tarasami na górze, ciekawymi rozwiązaniami są również hole wejściowe gdzie zostaną powstaną multimedialne instalacje oświetleniowe.

Generation Park ma zapewnić 600 miejsc parkingowych oraz 370 miejsc dla rowerów.

Cały kompleks zlokalizowany przy stacji II linii metra dostępny będzie nie tylko dla najemców i pracowników biur. Pomiędzy budynkami powstanie pasaż z trawnikami i małą architekturą. Będzie to kolejna inwestycja, która „otworzy” Mirów, czyli nową – biurową część dzielnicy Wola. Deweloper realizujący Warsaw Spire przygotowuje ogólnodostępny plac Europejski, a miasto stołeczne Warszawa rewitalizuje ul. Towarową.

 

 

Całość ma być gotowa w ciągu dwóch lat. Obecnie trwa realizacja pierwszego etapu – budynku X. Jego zakończenie jest planowane na ostatni kwartał 2017 roku.

Katarzyna Piórkowska
 
 
 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments