Koszt kredytu cz.3 – kredyt a ubezpieczenia

 
Bardzo często zdarza się, że banki proponują niższe oprocentowanie ( czytaj “niższą marżę” ) w przypadku wyboru pakietu ubezpieczeń. Niestety rzadko idzie za tym pełna informacja na temat szczegółowych warunków proponowanych ubezpieczeń.
 

money-3

 
Warto również wiedzieć, że taka dodatkowa pozycja  to często bardzo duży koszt dodatkowy.
W szczególności warto tutaj zwrócić uwagę na pozycje: ubezpieczenie na życie i ubezpieczenia od utraty źródła dochodu.

Nie poddajemy w wątpliwość  funkcjonalności czy też zasadności stosowania instrumentów, jakimi są ubezpieczenia. Współcześnie, w często zmieniającej się rzeczywistości z jaką mamy do czynienia są one nadzwyczaj ważnym i często ratującym z poważnych opresji elementem. Zdarza się,że klient chce mieć taka opcję zabezpieczającą jego i możliwość spłaty kredytu w sytuacji wystąpienia konkretnego zdarzenia losowego np. utraty źródła dochodu(pracy) czy też na wypadek śmierci (tutaj oczywiście zabezpiecza interes swoich spadkobierców). Uczulamy jednak że warto zapoznać się ze szczegółowymi warunkami takich ubezpieczeń i zastanowić się czy na pewno pakiet standardowy proponowany przez bank jest atrakcyjny konkretnie dla nas. Oferta na rynku ubezpieczeń jest nadzwyczaj bogata, każdy klient znajdzie odpowiednią dla siebie opcję,a taki miesięczny koszt 100-200 PLN (czasem więcej!) dodatkowych daje pokaźną kwotę przy 20-30 letnim kredycie. Warto więc być przekonanym, że wydane w ten sposób pieniądze zabezpieczą nas, jeśli zajdzie niespodziewane zdarzenie.

 

LICZCIE i czytajcie dokładnie!!!

 

Inna kwestia to ubezpieczenie majątkowe mieszkania. Tego typu ubezpieczenie według naszej oceny nie jest opcją,lecz koniecznością. Dla niektórych osób oferta od banku wydaje się ciekawa, szczególnie że jest przekonanie o tym,że bank dba również o siebie. Teoretycznie tak, warto jednak mieć świadomość,że bank ma odmienny interes od interesu właściciela mieszkania. W pakietach standardowych oferowanych przez bank,zazwyczaj ubezpieczenie obejmuje “gołe mury” by zabezpieczyć dodatkowo kredyt. To jest dla banku najważniejsze. Dla właściciela wydaje się jedynie ułamkiem – dodatkowo warto mieć klauzule dotyczące wyposażenia czy też OC.

UCZULAMY – kolejny raz- czytajcie i wybierajcie świadomie!!!

 

Zapisz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments