SKYLINER

Najpierw Warsaw Spire, The Generation Park, teraz czas na Skyliner. Kolejny wieżowiec, który powstaje na warszawskiej Woli zaraz przy stacji metra Rondo Daszyńskiego.
 

 

Skyliner będzie liczył 195 m. Druga linia metra oraz szeroko rozbudowana sieć połączeń tramwajowych spowodowała, że Wola to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic stolicy.

Powstają tu już nie tylko inwestycje mieszkaniowe, ale biurowe i komercyjne. Okolice Rodna Daszyńskiego zmieniają swój wymiar.

Firma Karimpol rozpoczęła już kilka miesięcy temu budowę wieżowca Skyliner. Wartość inwestycji przekracza 100 mln euro – poinformował partner zarządzający Karimpolu Harald Jeschek. Karimpol chce udostępnić budynek najemcom w 2019 roku.

„Polska jest kluczowym krajem w działalność naszej grupy, a Skyliner to nasza największa inwestycja w tym rejonie Europy. Wybór dzielnych Wola w Warszawie był naturalny, wkrótce stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych rejonów biznesowych stolicy Polski. Zazwyczaj budujemy budynki, które goszczą głównie siedziby dużych firm z takich branż, jak bankowość i finanse, ubezpieczenia, IT czy usługi” – powiedział Jeschek, cytowany w komunikacje.

Skyliner będzie liczył 45 pięter i zaliczy się najwyższych obiektów w stolicy, dodatkowa atrakcją niewątpliwie będzie ogólnodostępny podniebny bar znajdujący się na dwóch ostatnich kondygnacjach. Skyliner zaoferuje ok. 44 tys. m2 powierzchni najmu, parking na ok. 430 miejsc i 21 wind. Koncepcja architektoniczna została opracowała prze pracownię APA Wojciechowski

Według zapewnień pomysłodawców oraz inwestora, budynek ma być dostępny dla wszystkich, nie tylko dla pracowników biur mieszczących się wewnątrz. Hol o wysokości 15 m ma zachęcać do wejścia. Na najniższych kondygnacjach mają pojawić się kawiarnie i punkty usługowe, a wielkie zewnętrzne schody mają prowadzić aż do 4 piętra. Natomiast na 41 i 42 piętrze planowane jest otwarcie dwupoziomowego lokalu Skybar, podobnie jak z Panorama Sky Bar w Marriotcie, będzie można podziwiać miasto z góry.

Budynek o całkowitej powierzchni 43,6 tys. mkw będzie głównie przeznaczony na biura, do dyspozycji pozostanie 30 pięter. 15 kondygnacji natomiast wykorzystane zostanie na podziemny parking, usługi i wspomniany wcześniej Skybar.

Czekamy na rezultaty!
Katarzyna Piórkowska

 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments