Warszawa – prestiżowe apartamenty – cz.1.

Zastanawiając się nad najdroższymi adresami Warszawy zapewne wiele osób ma skojarzenia z niektórymi budynkami. Ciekawi jesteśmy czy czymś Was zaskoczymy 😉
 
 

 

Przybliżymy nieruchomości apartamentowe – nowoczesne i w budynkach z historią. Istniejące od dawna, jak i takie które dopiero wchodzą na mapę stolicy. Jeżeli ktoś szuka miejsca wyjątkowego i cena nie ma dla niego najmniejszego znaczenia Warszawa może już dzisiaj zaprezentować kilka ciekawych pozycji i według naszej każdy typ gustu znajdzie coś dla siebie od klasyki i standardu kamienic, przez kameralne rezydencje mieszczące kilka apartamentów, aż po wysokościowe wieże konkurujące z biurowcami i hotelami na horyzoncie nieba śródmiejskiego.
 

Ceny? Czy one są najważniejsze w tym zestawieniu ? 😉
 

Zapewne dla osób decydujących się na poniższe adresy – NIE. Wspomnimy więc tylko, że rekordowe spokojnie przekraczają 40.000,00 pln/ m2. Na pierwszy rzut wybraliśmy adresy z nowoczesnymi nieruchomościami. Zapraszamy Was na krótki cykl prezentacji, po którym będziecie mieć namiastkę tego co Warszawa oferuje w segmencie premium. Niektóre z tych projektów znamy doskonale, bo mieliśmy okazję realizować w nich transakcje. Inne znamy trochę mniej,ale chętnie pomożemy każdemu znaleźć TEN wyjątkowy odpowiadający estetyce i potrzebom apartament.

 

Przejdźmy do meritum i zacznijmy zapewne przewidywalnie…. od Złotej 44.
Niewątpliwie adres ten od blisko dekady pojawia się na pierwszych stronach newsów.

 


 

Pechowy początek Orco Development spotęgowany kryzysem postawił tę inwestycję pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście dla krajobrazu śródmiejskiego po różnych perturbacjach BBI Development z sukcesem doprowadził inwestycję do fantastycznego finału. W samym sercu Warszawy , dzieło projektu Daniela Libeskinda wyrosła wyjątkowa wieża wysokości 192 m i… jest już oficjalnie otwarta. Ze swoją wysokością jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w swojej klasie w całej Unii Europejskiej.
 

Apartamenty o ciekawych wnętrzach i kształtach determinowanych przekrojem wieży. Wnętrza wykańczane pod klucz , najwyższej jakości materiały, ósme piętro rekreacyjne z basenem, salą kinową z symulatorem do gry w golfa czy zewnętrzne jacuzzi to tylko namiastka tego czego mogą oczekiwać kupujący, nie wspominając o zapierających dech w piersiach widokach.
 

Za każdym razem robią na nas wrażenie 😉 Wśród kupujących nie brakuje obcokrajowców jak i rodzimych gwiazd. Pierwsze strony newsów w 2016 obiegła informacja o tym, że Robert Lewandowski . Ale fakt, że w 2016 co czwarty apartament luksusowy został kupiony w Złotej nie jest zasługą znanego piłkarza. Transakcja sprzedaży 72 apartamentów w Złotej niemieckiemu funduszowi rozpoczęła erę zorganizowanego najmu luksusowych apartamentów.
 
 
Projektem, który zważywszy lokalizację i wysokość wydaje się podobny do Złotej 44, jest Cosmopolitan.

Inwestycja zrealizowana przez Tacit Development przy ulicy Twardej.
 


 

Jak łatwo o uogólnienie, bowiem poznając ten projekt bliżej przekonujemy się,że bardzo różni się od poprzedniego klimatem sąsiadującego z nim Placu Grzybowskiego. Teoretycznie serce miasta,ale kameralniej,spokojnie i ciszej. Budynek wysokości 160 m, projektu Helmuta Jahn’a to smukła i elegancka wieża o całkowicie przeszklonej fasadzie całkowicie przeszklonych daje swoim użytkownikom coś nadzwyczaj wyjątkowego zważywszy wysokość- są to otwierane w każdym pokoju okna – 3 sposoby regulacji otwarcia, każde robi wrażenie, szczególnie gdy stoi się na 38 piętrze ;).
 

Dodatkową interesującą opcją są wystające poza obrys budynku wykusze, w których stojąc zyskujemy niesamowite wrażenie wiszenia w powietrzu i mamy możliwość podziwiania większego obszaru.
 

Parter i patio łączące część apartamentową z biurową wypełnione są interesującymi konceptami kulinarnymi jak również stają się częstą sceną wyjątkowych spotkań łączących sztukę, kulturę i rozrywkę. Tu tez znajduje się 8-metrowa ruchoma instalacja „You and Me” autorstwa Erana Shakine’a inspirowana czasem i miłością między kobietą i mężczyzną nadaje miejscu wyjątkowego charakteru. Deweloper czasem organizuje również eventy promujące inwestycję na 44 piętrze, a wśród twarzy utożsamianych z budynkiem jest Anna Maria Jopek. Klasa, smukła linia wysokościowca, eleganckie wnętrza wraz z foremnymi, łatwymi do urządzenia kształtami apartamentów sprawiają, że inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Budynek jest już częściowo zamieszkany a jego lokatorzy z zadowoleniem korzystają z udogodnień i nadzwyczaj dobrze zorganizowanego systemu Concierge zapewniającego załatwianie codziennych sprawunków, jak i mniej typowe sprawy jak rezerwacja biletów na wydarzenia kulturalne czy organizacja wyjazdu urlopowego. Budynek został doceniony, w czerwcu 2017 jego architekt Helmuta Jahn odebrał Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy za projekt Cosmopolitan Twarda 4,który został uznany najlepszym budynkiem mieszkalnym. Kolejne luksusowe adresy wkrótce.
 
Zapraszamy 🙂
E.J.
 
 
 


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments